TFs m-BITBEAM

Výukové materiály ke stavebnici m-BITBEAM

Výukové materiály

 Vytiskněte si stavebnici

Všechny dílky jsou k dispozici ve formátu STL. Kdykoli si je můžete vytisknout v libovolném počtu podle svých potřeb.
Pro snažší údržbu a spolupráci na nových stavebnicových dílcích jsme vše umístili do repozitáře na GitHub. Pokud máte zájem o spolupráci a chcete se do projektu zapojit, kontaktujte mne.

 

Používáte OpenSCAD? Pokud ne, možná byste měli začít... Ondřej Tůma připravil skvělou OpenSCAD knihovnu, díky níž si můžete rychle vygenerovat rozličné Bitbeam dílky přesně podle svých potřeb.

m-BITBEAM EDU sada

Přehled dílků základní sady určené pro vzdělávání na školách a v zájmových kroužcích je ke stažení ve formátu PDF.

Ke stažení

m-Bitbeam dílky k 3D tisku (průběžně aktualizováno)

Pokud chete stáhnout vše najednou, použijte na úvodní stránce repozitáře tlačítko "Download ZIP" v pravém horním rohu seznamu.

 Tvořte žákům návody

Aby bylo možné využívat stavebnici při výuce jsou potřeba výukové materiály (ideálně i s metodikou :-)). Nezbytnou součástí těchto materiálů jsou také stavební návody. Aby mohly takové návody vznikat, dáváme k dispozici sadu základních m-Bitbeam dílků pro tvorbu modelů/návodů v SW jako je LDraw, MLCad, LPub, ... Dílky jsou k dispozici ve formátu DAT. Kdykoli si je můžete stáhnout a začít tvořit modely a návody ke stavbě. Pro snažší údržbu a spolupráci na nových stavebnicových dílcích jsme vše umístili do repozitáře na GitHub. Pokud máte zájem o spolupráci a chcete se do projektu zapojit, kontaktujte mne.

Ke stažení

m-Bitbeam dílky pro LDraw (průběžně aktualizováno)

Pokud chete stáhnout vše najednou, použijte na úvodní stránce repozitáře tlačítko "Download ZIP" v pravém horním rohu seznamu.

 Manipulátor Rameňák

S manipulátorem „Rameňákem“ nás, mimo jiné, čeká problematika řízení kontinuálních servomotorů pomocí malého joysticku (nebo alternativně pomocí dvou nezávislých potenciometrů).

Ke stažení

Stavební návod na Rameňáka (PDF)

Herní podložka (A4) (PDF)

Materiály jsou aktualizovány průběžně. Verze je uvedena v PDF souboru.

 Jezdicí Ferda

Při řešení různých úkolů a problémů je někdy vhodné vymyslet si svého robota „na míru“ určitému úkolu. Řešením je pak často především „konstrukční řešení“ robota. Někdy je ale situace taková, že se potřebujeme zaměřit čistě na softwareové řešení problému. A tady nastupuje na scénu univerzální robot FERDA…

Ke stažení

Stavební návod na Ferdu (PDF)

Materiály jsou aktualizovány průběžně. Verze je uvedena v PDF souboru.

 Hledáte inspiraci?

Navštivte stránku našeho kroužku robotiky a programování JAOS. Najdete tam další materiály a prezentace, včetně schémat různých "Arduino zapojení" a ukázkových programových kódů.

Jste místní?

Jste z Poličky nebo jejího okolí? Chcete se na náš kroužek přijít podívat? Není problém. Kontaktujte mne a jistě se domluvíme.

V případě, že byste chtěli, aby vaše dítě kroužek pravidelně navštěvovalo, projděte si informace pro rodiče.

 Proč a jak zaplatit?

Proč to není zadarmo?

I když jsou všechny materiály volně bez omezení distribuovány v PDF formátu, nejsou tyto PDF materiály zdarma. Návrh a příprava výukových materiálů si vyžádala mnoho hodin práce. Pokud budete materiály prakticky používat, prosím, uhraďte částku uvedenou u každého výukového materiálu. Váš finanční příspěvek bude využit pro přípravu dalších návodů (výukových materiálů), které pak budou opět k dispozici všem zájemcům.

Pokud jsi ještě dítě a nemůžeš přes internet uhradit uvedenou částku, požádej své rodiče, aby platbu provedli. Pokud z nějakého důvodu nemůžeš platbu zařídit, nic si z toho nedělej. Klidně materiály používej. Věřím, že až budeš starší, částku mi dodatečně uhradíš.

Pokud chcete materiály využít jako učební materiál pro své žáky/studenty ve škole nebo v kroužku, prosím, uhraďte uvedenou částku za každého žáka. Pokud je pro vás problémem on-line platba, kontaktujte mne. Mohu např. zaslat fakturu klasickou cestou (platit pak můžete běžným bankovním převodem).

Všechny materiály jsou kompletně k dispozici ve formátu PDF. Předtím než uhradíte poplatek za užívání materiálů, dobře si vše prohlédněte!

Jak provést platbu?

Odpovídající částku můžete bezpečně uhradit přes platební bránu PayPal. V případě, že nemáte PayPal účet, nemusíte si ho ani vytvářet – platbu můžete na platební bráně PayPal provést bezpečně přímo zadáním údajů vaší platební karty. Pokud uvedete při platbě jméno a adresu, mohu vám případně zaslat (na emailovou adresu uvedenou při platbě) fakturu.

Bohužel, PayPal nemá české uživatelské rozhraní. Předpokládám ale, že angličtina je v tomto případě přijatelná. V případě pochybností mne můžete kontaktovat, nebo si projít článek na serveru penize.cz, kde je český popis platby přes PayPal.

Uhradit poplatek

K platbě použijte tlačítko Donate níže. To vám umožní uhradit najednou celou částku za užívání stáhnutých PDF materiálů. Cena je vždy uvedena v každém PDF souboru. V průběhu platby máte možnost zadat odpovídající částku.

 Kontakt

Tomáš Feltl
skolniprojekty[zavinac]gmail.com
tel.: +420 774 403 995

Nabídka vzdělávacích akcí

V případě zájmu nabízím možnost uspořádání školení a dalších vzdělávacích akcí (akreditováno v rámci MŠMT DVPP) nejen s tematikou využití stavebnice Bitbeam a Arduina ve výuce na ZŠ a SŠ. Více informací naleznete na www.tfsoft.cz a www.interactivelearning.cz.

V případě, že vás m-BITBEAM nezajímá a hledáte materiály ke stavebnici LEGO Mindstorms, přejděte na stránky věnované stavebnici LEGO Mindstorms.